Gdzie szukać zleceń?

Gdzie szukać zleceń?

Dokładnie tydzień temu minął 10 listopada 2015 r. czas, w którym otrzymałem pierwszą wypłatę z pracy. Kwota nie pełna, ponieważ pracowałem 3 tygodnie w Październiku. Tym samym otrzymałem niepełną minimalną płacę. Mogę śmiało powiedzieć, że wystarczyło na połowę mieszkania i pierwszą ratę za studia. A gdzie pieniądze, które chciałem oszczędzać? W sumie póki, co to oszczędności trzymają mnie nad kreską długów…

Pod wpływem lekkich emocji zacząłem szukać miejsc, w których mogę znaleźć zlecenia, które mógłbym wykonać przez Internet. Poniżej chciałbym przedstawić listę stron, na których byłem i które mogą przydać się na początku drogi każdego freelancera – Wolnego strzelca, który pracuje zdalnie, łapiąc różne zlecenia.

Póki, co udało mi się w tym tygodniu wykonać pierwsze zlecenie, a dotyczyło stworzenia strony i uzupełnieniu jej w treści. Zlecenie zajęło łącznie około 4 godzin, za kwotę 25 zł! Zdaję, sobie sprawę, że nie do końca wiedziałem jak wycenić swoją pracę. Ale za najważniejsze jest fakt, że w Internecie można zarobić.

Chciałbym, aby poniższa lista się rozbudowywała, wraz z biegiem czasu będę dodawał swoje spostrzeżenia oraz nowe pozycje. Jeżeli znasz jakieś ciekawe miejsce, daj znać w komentarzu, a link dołączę do listy.

Lista stron, gdzie można znaleźć zlecenia:

 1. Oferia.pl
 2. Forum.optymalizacja.com
 3. Textmarket.pl 
 4. Freelancer.com

Mała lista, choć na start w zupełności wystarczy. Jestem ciekaw jak się rozbuduje lista w przeciągu np. roku. Podałem tutaj póki, co swoje propozycje serwisów, gdzie faktycznie byłem w stanie komuś przedstawić swoją ofertę i nawiązać pierwszy kontakt. Najszybszy odzew otrzymałem z drugiej pozycji za pomocą, którego wykonałem pierwsze zlecenie.

14 thoughts on “Gdzie szukać zleceń?

 1. ładny szablon i dobrze zapowiadająca się tematyka – będę tu wracał by sprawdzać postępy 😉
  Powodzenia!

  1. Mirtes

   Dziękuję, jak najbardziej zapraszam do zaglądania:) Jeżeli chodzi o szablon to przeglądając dostępne, bardzo szybko wpadł mi w oko.

 2. Ciekawa tematyka, rozwijaj sumiennie bloga, skoro masz doświadczenie i z Seo i IT to przy odrobinie kreatywności i samozaparciu, możesz z tego miejsca zrobić również fajną witrynę dla freelancerów.

  1. Mirtes

   Dziękuję, jest to jakiś kierunek. Ciężko mi powiedzieć, w którą stronę to wszystko się rozwinie. Ale zobaczymy! 🙂

 3. Zapowiada się ciekawy blog. Odnośnie pracy za minimum, to ja też tak zaczynałem teraz jest już trochę więcej pieniędzy. Jak zdobędziesz doświadczenie, to stawka wzrośnie.

  1. Mirtes

   Właśnie z takim nastawieniem podszedłem do tej pracy – doświadczenie. Te które będzie w jakiś sposób udokumentowane. Nigdy nie zastanawiałem się aby stworzyć własne Portfolio, teraz widzę, że warto. Na tym się właśnie chcę skupić. Dodatkowo, mały projekt, który będę mógł bez żadnych obaw przedstawiać każdemu. Nie wiem, czy coś nie tak, ale podałeś niedziałający link.

 4. Ja dużo zleceń łapię przez facebooka, czasami szukam na popularnych portalach ogłoszeniowych.

  1. Mirtes

   Dobry sposób. Sam aktualnie szukam zleceń na facebooku i sprawdza się to bardzo dobrze.

 5. na fanpage na facebooku można łatwo znaleźć zlecenia

  1. Mirtes

   Dokładnie, warto zapisać się na grupach branżowych.

 6. wertek

  Do mnie na szczęście oferty same przychodzą 🙂

  1. Mirtes

   To masz szczęście albo zapracowałeś sobie na to.

 7. Jest dużo for na których szuka się i ogłaszają się poszukujący zleceń…warto też pamiętać nie tylko o rynku krajowym ale zagranicznym np fiverr:) Ostatnio strasznie dużo tych portali powstaję ogłoszeniowych i dla freelancerów.

  1. Mirtes

   Stron sporo powstaje i od razu masę konkurencji na nich jest. Pod ofertą widziałem już po kilkadziesiąt ofert, ale wiadomo – warto próbować.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *