Idea Bloga

Mertis autor blogaMirtes

Cześć! Mam 25 lat, od roku mieszkam w Poznaniu i pracuję w Agencji… za trochę więcej niż krajową. Pracuję na zasadzie B2B i po odliczeniu wszelkich kosztów zostaje mi mniej niż 1350 zł, z czego opłacam pokój, paliwo i od Października szkołę. Jako że w ostatnim czasie założyłem własną działalność gospodarczą, mogę wykonywać zlecenia dodatkowo po pracy, co przynosi mi kilka złotych dodatku. Pomaga mi to wytrwać od dziesiątego do dziesiątego. Przez różne decyzje np. założenie działalności gospodarczej dążę do realizacji swoich celów, którymi będę się dzielił na łamach bloga. Jak piszę na stronie głównej, mam możliwość wyjazdu za granicę i mógłbym napisać, że praca za minimum 4 000 zł miesięcznie czeka. Od dłuższego czasu żyję w przekonaniu, że w Polsce też idzie zarobić i przy odrobinie wysiłku, zaangażowania każdy może osiągnąć zadawalający dla niego poziom życia. Na blogu będę przedstawiać swoje sposoby na oszczędzanie pieniędzy, zarabianie i inwestowanie. Jestem początkującym przedsiębiorcą w Poznaniu, tematy związane z prowadzeniem działalności gospodarczej będą się przewijać. Przez zachowanie dla siebie pewnych szczegółów dotyczących moich danych personalnych, mogę śmiało otworzyć przed Tobą, cały swój świat finansów.

Blog – Pracuj, aby żyć

Blog powstał w wyniku ustalenia celów, do których chcę dotrzeć w przeciągu nie do końca określonego czasu. Cele dotyczą różnych aspektów, które łączy tytuł bloga „Pracuj, aby żyć, a nie żyj, aby pracować”… Tematy, po których będę się poruszał:

  • rozwój osobisty,
  • finanse osobiste,
  • oszczędzanie,
  • praca,
  • wykonywanie zleceń,
  • prowadzenie działalności gospodarczej,
  • inwestowanie,
  • aktywny wypoczynek.

Blog skierowany jest do osób, które chcą zmienić „coś” w swoim życiu, chcą zapanować nad swoimi finansami, poszerzać swoją wiedzę, chcą dorobić do pensji i być może nie po to, aby pracować, ale po to, aby realizować swoje marzenia.

Zachęcam Cię do dyskusji, komentowania, wysyłania zapytań do mnie za pomocą formularza, dostępnego w zakładce „Kontakt” i polubienia strony na Facebooku. Jeżeli znasz ciekawe miejsca, ciekawostki, sposoby na zarobek, naukę i chcesz się tymi informacjami podzielić, śmiało napisz.