W końcu na swoim!

W końcu na swoim!

Jadąc dzisiaj z pracy tramwajem, zastanawiałem się, czy jest miejsce, gdzie mogę wyrzucić swoje przemyślenia i spostrzeżenia na temat życia, pracy i studiów. Miejsce, w którym będę czuł się swobodnie, bezpiecznie i bez zastanowienia będę mógł być w stu procentach transparenty, nie zważając na towarzyszące emocje. Po długich namysłach postanowiłem stworzyć ten Blog. Wiem, że to sposób, w którym można dotrzeć do dużego grona osób, borykającymi się z podobnymi „rozkminami”. W tym miejscu chciałbym jeszcze zaznaczyć, że nie jestem dobrym pisarzem. Odkąd pamiętam, zawsze wolałem nauki ścisłe i czasochłonne rozwiązywanie zadań, sprawiało mi satysfakcję i radość. Dlatego musisz mi wybaczyć wszelkie niedociągnięcia.

Pracuj, aby żyć, a nie żyj, aby pracować…

Każdego dnia zastanawiam się, czy to, co robię – ma sens i czy podążam w dobrą stronę? Bardzo długo nie potrafiłem się do tych pytań odnieść, ale teraz już wiem, że każdą decyzję podejmuję sam i jedyną osobą, która może być za to odpowiedzialna, jestem ja sam. Na ławach tego bloga, chcę pokazać swoją drogę – drogę realizacji własnych celów i marzeń. Zmiany zacząłem rok temu, kiedy byłem na zakupach w galerii w Poznaniu, z dnia na dzień, wybrałem mieszkanie, znalazłem pracę i rozpocząłem kontynuację studiów. Początkowo wszystko finansowałem z oszczędności, teraz muszę starając się o każdą złotówkę, by móc wybrać się np. do kina. Robiąc miesięczny bilans, mogę się przyznać – jest źle. Zdaję sobie sprawę, jakie są różnice, mieszkając u rodziców, a mieszkając samemu. Nie mniej chcę to wszystko opanować i mam nadzieję, że to miejsce mi w tym pomoże.

Jeżeli więc przeprowadziłaś / przeprowadziłeś się do innego miasta, zaczynasz „dorosłe życie”, szukasz dodatkowych sposobów zarobku, rozwoju osobistego, chcesz zadbać o swoje finanse, to miejsce może Cię zainteresować…

Kim jest Mirtes?

Jestem ciekaw, ile już o mnie wiesz, wnioskując po powyższym tekście. Pracuję wśród ludzi i wiem, że po kilku słowach, kilku gestach, można dużo się dowiedzieć o drugiej osobie.

Bliżej mi do dwudziestki niż trzydziestki, uczęszczam na studia w weekendy, a w tygodniu wdrążam się w świat IT. Zagadnienia SSH, TCP/IP, SEO i SEM nie są mi obce, a HTML, PHP, Pythona chciałbym opanować w przeciągu najbliższych lat. Szukam jeszcze swojej drogi zawodowej, choć przyznam, że za dużo ciekawych rzeczy jest, żebym mógł zamknąć się do jednej szufladki. W pracy jestem na okresie próbnym, płaca jest więc prawie minimalna – 1350 zł. Nie są to za duże pieniądze, ale bardziej wartościowe jest dla mnie doświadczenie, które według mnie wzrosło już więcej niż praca w okresie całych studiów.

To byłoby na tyle w ramach pierwszego wpisu na Blogu. Troszkę więcej informacji na temat tego miejsca możesz przeczytać w zakładce „Idea Bloga”. Jeżeli znacie ciekawe miejsca, ciekawe sposoby zarobku, czy inwestycji, piszcie w komentarz poniżej.

Aktualizacja dnia 19 Grudnia 2016

Minął rok i 1 miesiąc, od momentu utworzenia tego bloga i napisania pierwszego wpisu. Dlaczego tak szybko zrezygnowałem z pisania? Odpowiem krótko – prywatne sprawy sercowe, których na szczęście długo nie musiałem przeżywać. To w zupełności wystarczy, szczegóły i tak nie są ciekawe, wydaje mi się, że ciekawsze są moje pomysły i projekty, którymi chcę się podzielić z Tobą.

Dużo myślę o blogu oraz o rzeczach, które chciałbym tutaj przedstawić. Z sekundy na sekundę, jak bity przesyłane 01 01 01 01 pojawiają mi się pomysły, które zrealizuję i wszelkie szczegóły, przedstawię tutaj.

4 thoughts on “W końcu na swoim!

 1. Trzymam kciuki za odnalezienie swojej ścieżki zawodowej 🙂 Widzę, że blisko Ci do mojej 🙂

  Pozdrawiam!

  1. Mirtes

   Dziękuję! A to już wiem, do kogo mogę pisać w razie porad 😉

 2. Zapowiada się kolejny ciekawy blog… Powodzenia w jego pisaniu i nie poddawaj się zbyt łatwo, początek jest najtrudniejszy.

  PS. Bardzo ciekawy szablon WP 😉


  Przemek

  1. Mirtes

   Dziękuję, mimo wielu zawirowań nie poddam się.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *